Co zrobić, by nasz zawód i praca stały się (przynajmniej) lubianym elementem codziennego życia?

Co sprawia, że dla niektórych z nas praca zawodowa jest spełnieniem marzeń oraz źródłem energii i zadowolenia? Czy praca może równać się z pasją? Otóż może!

 

Tak rozpoczynał się krótki cykl inspiracji zawodowych, które opublikowałam kilka lat temu.

 

Dziś chciałam wrócić do niektórych z nich. Zamieszczam je poniżej w niezmienionej wersji.

Po co? Bo patrząc z perspektywy czasu, widzę, że przekucie pasji w drogę zawodową to strategia na lata, a nie na krótką chwilę. Obserwując obecną drogę zawodową kobiet, z którymi rozmawiałam wtedy, miło mi, że po dłuższym czasie ta pasja nie wygasa. Że sprawdza się „teoria” w pracę, która może stać się pasją i/lub pasję stającą się zawodem. To optymistyczne zwłaszcza, gdy mamy namacalne przykłady.

 

Kobiety, z którymi rozmawiałam odpowiedziały na pytania dotyczące m.in. wyborów zawodowych, przeszkód i marzeń.

Zachęcam do lektury, a zapewniam, że zajmie Ci to tylko kilka minut 😉

 

Dominika Borowska-Stasica:

psycholog, coach, trener, przedsiębiorca. Osoba, od której rozpoczęła się moja przygoda z coachingiem i rozwojem osobistym.

Wywiad do pobrania tutaj ==> Wywiad-Dominika-Borowska-Stasica 

 

Ewelina Tomiczak:

choreograf, instruktor tańca. Jej sposób pracy oraz efekty tej pracy mogłam obserwować, inspirować się i czerpać wrażenia estetyczne przez długi czas. Wy też możecie 🙂 Jest to osoba, której pasję można określić słowami: kreatywność, ruch, piękno, esencja wrażliwości, profesjonalizm i to „coś”.

Wywiad do przeczytania tutaj ==> Wywiad-Ewelina-Tomiczak

 

Ewa Sujecka:

doradca zawodowy, członek zarządu, dzięki swojemu zamiłowaniu do rozwoju, działania Z i DLA ludzi oraz tworzenia nowego, wraz z grupą zapaleńców utworzyła w Bielsku-Białej Stowarzyszenie „Aktywni”.

Wywiad do przeczytania tutaj ==> Wywiad-Ewa-Sujecka

 

Karolina Niemczyk-Biłka:

projektantka wnętrz, malarka, właścicielka pracowni projektowania wnętrz. Jej pasja stała się kreatywną drogą do biznesu, a efekty jej pracy inspirują i pozwalają poczuć się wyjątkowo w każdym wnętrzu.

Wywiad do przeczytania tutaj ==> Wywiad-KIKA-ROOM