Jak widzicie, kilka lat musiało upłynąć, by dotarło do mnie, że bloga to może i mogę pisać, ale nie przedstawić się czytelnikom to już lekka przesada, nietakt i brak kultury.

Zatem nadrabiam zaległości tym artykułem i zaczynam.

 

Anna Rduch Nomio Nazywam się Anna Rduch, jestem doradcą zawodowym,  coachem (czasami używam określenia coach kariery, a dlaczego to napiszę w przyszłości) i pedagogiem.

Najbardziej spośród tych trzech, to jestem jednak doradcą. Lubię dodawać, że mam pasję do ułatwiania innym życia zawodowego, zarówno osobom, które wchodzą w ten zawód, jak i tym, którzy wchodzą na rynek pracy i na nim chcą budować swoją karierę i markę osobistą.

 

  • Uczę kreatywnego myślenia o karierze i rozwoju.
  • Lubię tworzyć narzędzia i gry szkoleniowe.

 

Bardziej formalnie: ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności praca socjalna, a także studia magisterskie na kierunku pedagogika pracy, uzyskując uprawnienia do pracy jako doradca edukacyjno-zawodowy. Za sobą mam także niezwykle inspirujące studia na kierunku coaching i mentoring.

Najdłuższe i największe doświadczenie mam w pracy doradcy zawodowego, bo ten zawód naprawdę bardzo lubię, nie chcę pisać, że jest moją pasją (żeby nie wyjść na zawodowego freeka i krejzorkę), ale owszem jest! 🙂

 

 

Zależy mi na tym, by wyposażyć swoich klientów oraz czytelników w umiejętność świadomego myślenia i budowania swojej kariery (jakkolwiek rozumianej).

Cieszę się, gdy mogę komuś pomóc, ale jeszcze więcej mam frajdy, gdy efektem mojej pomocy jest zdolność osoby do samodzielnego radzenia sobie w przyszłości.

 

 

Ten blog jest pochodną startupu, którego założyłam jeszcze na studiach. Startup już nie istnieje, a stronę internetową przekształciłam właśnie w tego bloga, na którym dzielę się wiedzą, moimi przemyśleniami i praktyką.

Jest to po prostu moja przestrzeń, w której POKAZUJĘ CZYM JEST DORADZTWO  / poradnictwo zawodowe, jak pracuje się i jak zacząć pracę w tym zawodzie, a także jak szukać pracy, ROZWIJAĆ SIĘ ZAWODOWO I DBAĆ O SWÓJ WIZERUNEK.

 

Ta przestrzeń jest dla mnie formą

– pracy nad swoim warsztatem,

– wylewania swoich przemyśleń na elektroniczny papier,

– dokształcania się oraz własnego rozwoju.

 

 

Jestem osobą, która naprawdę lubi to, co robi, dlatego staram się zdobywać doświadczenie w obszarach, które mogą wzbogacić mój warsztat i zróżnicować kompetencje.

 

 

RÓŻNORODNOŚĆ daje możliwość sprawdzenia swoich preferencji, zdobycia wiedzy o sobie oraz szansa na nowe doświadczenia.

Dotychczas miałam zaszczyt pracować z osobami w różnym wieku (od młodzieży, po osoby przebywające na emeryturze), na różnych etapach edukacyjno-zawodowych (uczniowie, studenci, bezrobotni, emeryci, osoby niepełnosprawne, poszukujący pracy, poszukujący zmiany zawodowej), w różnej sytuacji i z odmiennym bagażem doświadczeń.

 

Sama miałam okazję zdobywać doświadczenie działając: w administracji publicznej, oświacie, firmach prywatnych, organizacji pozarządowej. Pracowałam na etatach, na zleceniach, jako wolontariusz, pracowałam stacjonarnie, zdalnie, przy realizacji projektów unijnych, na pełny i na część etatu, na stażu, w ramach praktyk. Raz miałam daleko, raz bardzo daleko, innym razem blisko… 😉

 

Ta różnorodność doświadczeń dała mi wiele: spojrzenie na aktywność zawodową z różnych perspektyw, mnóstwo wiedzy, praktyki oraz pokory.

Dzięki temu otrzymałam też sporą dawkę samorozwoju, świadomości, ale i umiejętności organizacji i planowania swoich działań.

Moje przemyślenia i dotychczasowe doświadczenia przedstawiam na tym blogu i mam nadzieję, że wskazówki okażą się dla Was przydatne.

 

 

 

 

Pozdrawiam i zachęcam do czytania,

Ania